Počeo upis u srednje škole

Share

Nakon objavljivanja konačnih rezultata završnog ispita, za 62.000 učenika koji su završili osmi razred, počinje završna i najvažnija faza upisa u srednje škole. Od pravilno popunjene liste želja do elektronskog upisa, svaki korak ima propisan rok koji je potrebno ispoštovati.
Od utorka, 23. juna, učenici mogu da podnesu listu želja za upis u srednje škole putem portala Moja srednja škola, a lista želja može se predati i u matičnoj osnovnoj školi.

U sredu, 24. juna, poslednji je dan za podnošenje i izmenu liste želja.

Do isteka roka moguće je menjati redosled škola i obrazovnih profila, dodavati ili brisati želje. Nakon zatvaranja sistema izmene više neće biti moguće.
U periodu od 25. do 28. juna nije potrebno podnositi novu dokumentaciju niti preduzimati dodatne aktivnosti jer će Ministarstvo prosvete obrađivati liste želja i vršiti automatsku raspodelu učenika.

U ponedeljak, 29. juna, biće objavljeno u koju srednju školu je svaki učenik raspoređen, dok će se od 29. juna do 2. jula – vršiti elektronski upis u srednju školu.

Učenici koji su raspoređeni mogu da potvrde upis preko portala Moja srednja škola, bez odlaska u školu, osim u slučajevima kada je potrebno dostaviti dodatnu dokumentaciju.
Učenici koji ne budu raspoređeni u prvom upisnom krugu imaju mogućnost da učestvuju u drugom krugu upisa.

Više informacija možete pronaći na portalu moja srednja škola.

Leave A Reply